Városlista
2025. április 25, péntek - Márk

Hírek

2015. Október 01. 07:00, csütörtök | Külföld
Forrás: Pogár Demeter, az MTI tudósítója jelenti:

Washington kész katonai konfliktusmegelőző tárgyalásokra Moszkvával

Washington kész katonai konfliktusmegelőző tárgyalásokra Moszkvával

Az Egyesült Államok kész minél előbb, még a héten tárgyalásokat kezdeni Oroszországgal a Szíriában párhuzamosan folytatott katonai műveletek közben potenciálisan előforduló konfliktusok megelőzéséről

- jelentette ki szerdán az ENSZ Biztonsági Tanácsában John Kerry amerikai külügyminiszter.

Amerikai kormányzati források szerint a Szíriában szerdán megkezdett orosz légicsapásokat megelőzően még nem kezdődtek meg a potenciális konfliktusok kiküszöböléséről szóló kétoldalú katonai tárgyalások.

Az amerikai külügyminiszter kilátásba helyezte az amerikai vezetésű IÁ-ellenes koalíció katonai fellépésének "drámai" fokozását.

"Precíziós légicsapásokkal fogjuk bebiztosítani, hogy az IÁ-nak sehol sem legyen semmilyen menedéke szíriai földön" - mondta.

Kerry kijelentette, hogy az Egyesült Államok kész üdvözölni az orosz katonai fellépést, ha az Iszlám Állam (IÁ) és az al-Kaida terrorszervezetek ellen irányul, de Washingtont súlyosan aggasztaná, ha Moszkva olyan területre sújtana le, ahol az IÁ nem folytat műveleteket.

Az amerikai diplomácia vezetője ugyanakkor hangot adott meggyőződésének, hogy az IÁ-t nem lehet legyőzni, ha Bassár el-Aszad elnök hatalmon marad és a vele való szövetségben nem lehet megoldást találni a szíriai problémára. Hangsúlyozta, hogy Szíriát sem az IÁ, sem Aszad nem tudja egyesíteni és kormányozni.

Kerry emlékeztetett rá: a szíriai konfliktus úgy kezdődött, hogy a kormány a jogaikat követelő fiatalok közé lövetett, és hangsúlyozta, hogy Aszadnak sosem fognak megbocsátani azok, akiknek ártott.

Címkék: amerika, katona, orosz, Szíria, USA

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 25. 07:48, péntek | Külföld

Teljes és feltétel nélküli tűzszünetet sürgetett az ukrán elnök

A béketárgyalások első lépésének teljes és feltétel nélküli tűzszünetnek kell lennie, amit azonban Oroszország jelenleg nem hajlandó elfogadni

2025. Április 25. 07:46, péntek | Külföld

Kreml: kritikusan veszélyes, hogy a hajlandók koalíciója katonákat tervez küldeni Ukrajnába

Elfogadhatatlan és kritikus veszélyt hordoz magában a \"hajlandók koalíciójának\" az az elképzelése, hogy katonai alakulatokat vezényeljen Ukrajnába - jelentette ki Dmitrij Peszkov orosz elnöki szóvivő csütörtökön újságíróknak.

2025. Április 24. 07:36, csütörtök | Külföld

Amerikai alelnök: Ukrajnának és Oroszországnak egyaránt le kell mondania ellenőrzése alatti területről

Az Egyesült Államok nagyon világos javaslatot tett Oroszországnak és Ukrajnának a békemegállapodás előmozdításának útjáról, ez területek cseréjét és a konfliktus befagyasztását írja elő nagyjából a jelenlegi frontvonalak mentén

2025. Április 24. 07:33, csütörtök | Külföld

Szijjártó Péter: egyelőre nincsen tudomásunk magyar sérültről az isztambuli földrengést követően

Egyelőre nincsen tudomásunk magyar sérültről az isztambuli földrengést követően, azonban a térségben fokozott elővigyázatosságra van szükség - jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szerdán.