Városlista
2025. június 12, csütörtök - Villő

Hírek

2013. Április 11. 07:01, csütörtök | Belföld
Forrás: technika.us

ZTE Geek - 32nm-es Intel Atom processzorral

ZTE Geek - 32nm-es Intel Atom processzorral

A ZTE Kínában mutatta be a gyár első olyan okostelefonját, melyben már az Intel új, 32nm-es Clover Trail+ Atom processzora ketyeg: ez a ZTE Geek.

A kínai Intel Developer Forum rendezvény keretében mutatkozott be a ZTE újdonsága, a Geek típusnevet viselő okostelefon. A készülék a Lenovo K900-hoz hasonlóan villámgyors, 2GHz-es Clover Trail+ Atom processzorral felszerelkezve érkezik, mely 1GB RAM-mal és 8GB belső memóriával egészül ki. Az 5 colos kijelző 1280 x 720 pixel, azaz HD felbontásra képes, a védelemről Gorilla Glass technológia gondoskodik. Hátul 8 megapixeles, míg elől 1 megapixeles kamera található, a vezeték nélküli kapcsolatok listáját pedig a Wi-Fi, a Bluetooth 4.0 és a GPS alkotják. A telefon 2300 mAh teljesítményű akkumulátora akár vezeték nélkül is tölthető.

Az Android 4.1 Jelly Bean operációs rendszert működtető ZTE Geek a gyártó közleménye szerint a Grand szériából már jól ismert előnyöket is elhozza a vásárlóknak, így egy igazán versenyképes készülékké válhat a piacon. Várható megjelenési idejéről és áráról egyelőre semmilyen információ sem ismert.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 12. 07:32, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter: Brüsszel foghatja a fejét, miközben az amerikaiak és a kínaiak megállapodtak egymással

Magyarország számára jó hír az amerikai-kínai kereskedelmi megállapodás véglegesítése, Brüsszel viszont foghatja a fejét - írta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szerdán a Facebookon.

2025. Június 12. 07:31, csütörtök | Belföld

Polt Pétert választották az Alkotmánybíróság elnökévé

Polt Pétert választotta az Alkotmánybíróság (Ab) elnökévé szerdán az Országgyűlés, új legfőbb ügyésznek pedig Nagy Gábor Bálintot választották meg.