Hírek
2022. Július 02. 11:06, szombat |
Kék hírek
Forrás: mti/illusztráció: police.hu
Kuruzslás és csalás miatt rendelték el egy férfi letartóztatását Pécsen

Kuruzslás és jelentős kárt okozó csalás miatt rendelte el a Pécsi Járásbíróság pénteken annak a férfinak a letartóztatását, aki magát több esetben nőgyógyásznak adta ki,
egy más ügyben pedig csaknem 12 millió forintot csalt ki egy internetes társkereső oldalon megismert férfitől.
A Pécsi Törvényszék közleménye szerint a gyanúsított nem rendelkezik orvosi végzettséggel, orvosi tevékenység végzésére nem jogosult, ennek ellenére nőgyógyásznak adta ki magát egy nőnek, akihez 2021 őszétől kezdve kozmetikai kezelésekre járt.
A nő tavaly decemberében egy ilyen kezelés közben rosszul lett, a gyanúsított pedig felajánlotta neki, hogy megvizsgálja, mondván: lehet, hogy nőgyógyászati problémája van.
A férfi a nő lakásán és munkahelyén, majd saját lakásán is nőgyógyászati vizsgálatot végzett a sértetten idén év elején, e-mailben pedig "leleteket" is küldött az átvert "páciensének".
A férfi később a nő ajánlása nyomán a sértett ismerősét és annak férjét is megvizsgálta, utóbbitól ondómintát is kért, részükre pedig "orvosi diagnózist" is közölt és kezelést ajánlott.
A gyanúsítottnak egy másik bűncselekmény miatt is felelnie kell a bíróság előtt: a férfi ugyanis internetes társkereső alkalmazáson keresztül megismert egy férfit, és magát minden alkalommal másnak - ügyvédnek, rendőrnek, közjegyzőnek - adta ki.
A sértett férfit anyagi haszonszerzés érdekében, több alkalommal tévedésbe ejtette, és - különböző ürügyekkel - összesen csaknem 12 millió forintot csalt ki tőle és utaltatott át a bankszámlájára.
Mivel a - büntetlen előéletű - gyanúsított szabadlábon hagyása esetén feltehetően újabb bűncselekményt követne el, a bíróság kuruzslás és jelentős kárt okozó csalás alapos gyanúja miatt elrendelte letartóztatását - olvasható a Pécsi Törvényszék közleményében.
Az ügyész tudomásul vette a bíróság határozatát, a gyanúsított és védője fellebbezést jelentettek be, így a határozat nem végleges.
Ezek érdekelhetnek még
2022. Augusztus 07. 13:57, vasárnap | Kék hírek
Ügyes trükkel kaptak el a magyar rendőrök egy bűnözőt - videókkal
A rendőrök igazi csapatmunka eredményeként fogták el a tolvajt és szerezték vissza a lopott telefont.
2022. Augusztus 06. 09:09, szombat | Kék hírek
Ájultra verte, majd bezárta és magára hagyta élettársát
Életveszélyes sérülést szenvedett a nő.
2022. Augusztus 05. 15:05, péntek | Kék hírek
Még akkor is jöttek a drogos vevők, amikor a rendőrök házkutatást tartottak
Indítványozta a Tatabányai Járási Ügyészség annak a férfinak a letartóztatása meghosszabbítását, aki Tatabánya területén kábítószert árult.
2022. Augusztus 04. 14:02, csütörtök | Kék hírek
Szerszámnyéllel verte halálra alkalmazottját, vádat emeltek ellene
Vádat emelt a Bács-Kiskun Megyei Főügyészség egy pirtói férfi ellen, aki ittasan egy szerszámnyéllel halálra verte a tanyáján élő alkalmazottját.